AnCafe アンティック-珈琲店-
Dear cafekko,
Welcome to AnCafe アンティック-珈琲店- world!
Let's say NYAPPY! o(≧∀≦)o

Viata de vedeta - cand ai lipsa cronica de neuroni - [parodie]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Viata de vedeta - cand ai lipsa cronica de neuroni - [parodie]

Mesaj Scris de Anabelle Black la data de Sam Iun 13, 2009 11:43 am

O aiureala scrisa anul trecut. Sper sa va placa

Capitolul 1

O dimineata de duminica

-Ce tampenie! urla o fata cu parul negru trantind un biet ceas de perete.
O alta fata, cu parul blond si cu o periuta de dinti in mana zise amuzata:
-Anabelle, e al 3-lea ceas pe care il faci praf saptamana asta!
-Nu imi pasa! Daca acest ceas nu stie ce e aia Duminica dimineata, atunci nu merita sa isi plimbe circuitele prin camera mea!
Fata blonda rase si pleca in baie scuturand din cap. Anabelle deschise fereastra lasand soarele sa isi trimita razele in camera in care era un dezastru total. Patura de un roz pal era trantita printr-un colt al camerei, ceasul – sau ce a mai ramas din el – era imprastiat pe podea, un telefon mobil zacea pe sub birou indicand nu mai putin de 23 de apeluri nepreluate si 5 mesaje necitite, pe birou era plin de foi cu melodii inventate de Anabelle, o chitara electrica de coloare neagra zacea trantita langa un sifonier cu usile larg deschise, lasand sa se vada ca in el nu s-a mai facut ordine de cateva luni, iar pe noptiera erau un teanc de scrisori care aproape toate incepeau cu “Sunt cel/cea mai mare fan/fana a ta …” . Fata se indrepta spre sifonier si din ingrozitoarea harababura din interior reusi sa scoata o fusta si un tricou, apoi cobora grabita scarile pentru a ajunge in bucatarie.
-'Neatza Belle! zise o fata ca parul negru si un ten putin creol.
-'Neatza Em! raspunse Anabelle somnoroasa. Em? Cand ai ajuns?
-Am ajuns aseara. raspunse fata razand.
-Super…unde e micul dejun? Intreba Anabelle privin in jur .
Emily se ridica de la masa si scoase laptele si painea frantuzeasca din frigider.
-Aici! zise ea zambind.
-Danke verisoara! zambi Anabelle.
De sus se auzi o bufnitura si un strigat:
-FUCK! Mi-am rupt o unghie!!!
-Mare lucru! se auzi o alta voce.
-Dar am dat 3549679 milioane de dolari pe manichiura asta! se auzi vocea de dinainte.
Anabelle ofta si striga:
-Fufelor haideti la micul dejun sau va rup toate unghiile!
Doua fete coborara scarile in fuga.
-Ce ai tu cu unghile mele? zise blonda tinandu-si un deget in sus. Vezi? Deja mi s-a rupt o unghie! Vezi, vezi veeezzzziiiii?
-Mai taci Will! i-o taie fata de langa ea care semana putin cu Anabelle.
Dupa micul dejun , fetele se relaxau in fata magnificului televizor , numai ca nici una nu se uita la el. Fiecare avea alta ocupatie. Will isi refacea minunata manichiura , Anabelle citea o revista , Emily scria un SMS , iar Gwendaline isi citea mailurile .
-Fuck! S-a terminat bateria la leptop! urla Gwen intr-un final cand Emily abia atipise , telefonul alunecndu-i din mana si cazand pe piciorul ei , trezind-o.
-Tin sa te informez , surioara ca nu ai mai incarcat bateria la bietul laptop de aproape o luna! zise Anabelle fara sa isi ridice capul din revista.
-Mda…mormai Gwen si il puse la incarcat.

Cam atat pentru inceput. Astept comm! Zbye zbye!

Anabelle Black
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 251
Data de inscriere : 12/10/2008
Varsta : 26

Vezi profilul utilizatorului http://ancafe.do-goo.net

Sus In jos

Re: Viata de vedeta - cand ai lipsa cronica de neuroni - [parodie]

Mesaj Scris de Elly-chan la data de Mar Iun 16, 2009 11:32 pm

e foarte amuzanta Anabelle

chiar ma face sa rad parodia asta .. nu ca n'as rade mai tot timpul .. dar e foarte amuzanta

sper sa pui netul cat mai repede

Elly-chan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 20

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Kyoko la data de Joi Iun 18, 2009 5:04 am

Belle mai lasa si tu de la tine...pune nextul mai repede ca sunt unii care nu au mai citit pana acum povestea ta
Bye-nyappy!

Kyoko
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2009
Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj Scris de Anabelle Black la data de Joi Iul 09, 2009 2:59 pm

Capitolul 2

O zi impreuna cu prietenele - 3 nebune -

In acea dupa-amiaza , Will ramase singura in casa pentru ca nu avea chef de shopping . Anabelle , Gwendaline si Emily au fugit la o raita prin magazine.
La vila fetelor , Will dadu muzica la maxim si se apuca de sporturi extreme prin casa , in timp ce restul fetelor isi pierdeau timpul in cabina de proba innebunind bietii vanzatori care se jurau ca si dau demisia imediat daca mai scapa vii de adunatura de nebune , care nu se mai saturau sa probeze haine , pantofi si accesorii.Cand in sfarsit cele 3 maniace ale cumparaturilor ajunsera acasa , Will atarna de tavan spanzurata de un picior si leganandu-se ca pendulul unui ceas.
-Salut feetelor!!! zise ea si se izbi de un perete.
-Will? Ce cauti acolo? O intreba Gwen holbandu-se la ea cu ochii iesiti din orbite tinand in maine nu mai putin de 20 de plase cu haine si pantofi…de firma!
Will ranji prosteste si zise:
-Faceam bungee-jumping!
Anabelle furioasa urla trantind-o pe Gwendaline cu toate plasele ei pe scari:
-O sa faci bungee-jumping pe scari daca nu te dai jos de acolo in secunda urmatoare!
Un moment mai tarziu , Will cazu din tavan distrugand masuta de sticla de langa canapea , daramand televizorul cu ecran plat si – cum era de asteptat – rupandusi inca una din minunatele sale unghii .
Gwen abia reusi sa iasa din mormanul de cumparaturi , urland ca o descreierata:
-FUCK!!!
-Ai patit ceva? o intreba Emily.
-Mi-a intrat un toc in f…
Dar restul cuvantului fu acoperit de un torent de rasete din partea fetelor.

Anabelle Black
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Elly-chan la data de Vin Iul 10, 2009 7:20 pm

o da .... bey dar voi nu va mai saturati de cumparaturi ... will nare ce face .. gwen e gata gata sa plezneasca .. si e tare rau ficul

next belle cat mai curand

Elly-chan
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 21/05/2009
Varsta : 20

Sus In jos

Mesaj Scris de Anabelle Black la data de Lun Iul 20, 2009 9:43 pm

Capitolul 3
O noua zi...obisnuita

In acea seara , fetele erau moarte de oboseala , si tote aveau dureri ingrozitoare de stomac de la atat ras , mai putin Gwendaline care nu isi mai simtea parte dorsala.
Anabelle se tranti in pat si adormi pe loc , Will adormi impreuna cu Emily in fata TV-ului , iar biata Gwen se tot foia in pat pentru ca nu putea sa adoarma , intr-un final lua 2 somnifere si adormi.
In dimineata urmatoare , soarele isi facu aparitia la geamul Anabellei obligand-o sa se trezeasca.
-Sa impuste cineva soarele! zise ea somnoroasa si isi puse perna in cap.
Trrr…Trrr…
Telefonul incepu sa sune pe sub birou. Fata cu parul negru sari ca arsa trantind perna pe jos . Cazu in genunchi cu capul sub birou .
-Alo? zise ea in sfarsit.
-Neata Anabelle! se auzi o voce de barbat.
-Mark? O sa iti sucesc gatul! zise Anabelle furioasa.
-Da stiu…iar te-am trezit , dar crede-ma , e ceva important!
-Sper , pentru binele tau , sa fie important!
-Bine! Am reusit sa va programez turneul prin lume , numai ca… zise Mark si facu o pauza.
Anabelle isi pierdea rabdare.
-Numai ca ce? urla ea.
-Mergeti cu o alta trupa… ingaima el stiind ca aceste cuvinte il vor lasa fara auz pentru cateva ore.
-CE AI ZIS??? ALTA TRUPA? ITI BATI JOC DE NOI , CAP DE MOLUSCA?! tuna Anabelle furioasa.
-Stai…e trupa unui prieten. Il mai ti minte pe tipu ala din Japonia pe care nu il prea inghitei tu?
-Nu imi spune ca ma trimiti in turneu cu niste japonezi tampiti!
-Se numesc An Café si nu sunt tampiti de loc! Sunt chiar de treaba… ingaima Mark
-Mda…de treaba…Deci ii putem pune sa mature , nu? zise Anabelle ironica.
-Anabelle, spunele si celorlalte ca ne intalnim in 35 de minute in fata magazinului Beauty Star .
-Bine…ofta Anabelle . Oricum trebuie sa imi iau un parfum ca m-am plictisit de tampenia aia care mi-ai facut-o tu cadou.
-Ce?! Parfumul ala era de firma! De la Lacoste! zise Mark derutat.
-Tine minte : NU IMI PLACE LACOSTE! ii urla Anabelle in ureche.
-Da ce iti place? ofta Mark.
-Orice in afara de ala! zise Anabelle iritata si inchise telefonul.
Pentru ca era nervoasa , fata uita ca era sub birou sic and se ridica dadu cu capul de acesta.
-FUCK! Cine a pus biroul asta aici?
Lui Will ii mergea la fel de bine ca prietnei sale. Merse in bucatarie somnoroasa dar se impiedica si cazu cu nasul in pisica alba si pufoasa a lui Emily. Bietul animal intra in coma din cauza greutatii “de fulg” care tocmai cazuse pe ea.
Anabelle iesi din camera pentru a o trezi pe Gwendaline care dormea bustean. Cand intra in camera surorii ei , Anabelle urla de se cutremurara peretii , iar geamurile vibrara:
-Gwenadline!!!
Nici o miscare. Gwen dormea netulburata. Anabelle incepu sa o gadile.
-Gadi gadi gadi…
-Hi hi…facu Gwen , apoi fara sa se ma poata abtine MUHUHAHAHAHAHAHA…
Will se ridica de pe jos si auzi rasul malefic din camera de sus. Fugi speriata la frigider si lua un baton de branza apoi zise:
-Cine e? Te avertizez , am o arma si stiu sa o folosesc! Zise ea agitand batonul de branza . Urca scarile si le gasi pe Anabelle si Gwendaline razand ca nebunele. Will statea si se holba la ele. Gwen , cand vazu batonul de branza zise pe un ton prostesc holbandu-se cu ochii iesiti din orbite :
-Braaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnzzzzzzzzaaaaaaaaaaa……
Apoi se arunca pe Will. Anabelle cobora scarile in graba si se impiedica de pisica lesinata din bucatarie aterizand pe un scaun. Will cobora si ea scarile si vazand pisica , o lua si o arunca la gunoi.
-Unde e Gwen? intreba Anabelle.
-E sus , raspunse Will senina , devoreaza branza.
Fata cu parul negru pufni.
-Apropo…a sunat Mark , zise ea.
-Siiii??? Ce a zis? se stramba blonda.
-Mergem in turneu cu niste japonezi. Mi se pare o tampenie. Menegerul lor e cel mai bun prieten al lui Mark! zise Anabelle amestecand in cescuta cu cafea.
-Si cum se numesc aia? intreba Will plictisita.
-An Café. raspunse fata cu parul negru.
-Aha…An Café , zise Will adormita apoi ca sic and s-ar fi trezit , AN CAFÉ???
Anabelle se holba la ea si zise:
-Ii cunosti?
-Mai intrebi? Chitaristul lor e superb! zise Will in al 9lea cer.

Capitolul 4
La Beauty Star

Cand Gwendaline cobori in sfarsit scarile pentru a lua micul dejun cu fetele in bucatarie , Emily se trezise si isi bea cafeaua , ca in fiecare dimineata.
-Misca-te Gwen! Va trebui san e intalnim cu Mark in 25 de minute in fata magazinului Beauty Star , o informa Will uitandu-se la ceas.
-Mda…zise Gwen plictisita, De ce?
-Pentru ca mergem in turneu cu An Café , o lamuri Emily zambareata.
-An …. Ce? intreba Gwen derutata. Cine sunt aia?
-An Café este o trupa de rock din Japonia , iar chiataristul lor , Taku…Taku…ma rog , cum lo fi chemand , este absolt SUPERB! zise Will visatoare.
-Will , nu mai visa cu ochii deschisi! Tipu ala e un cretin! o lamuri Anabelle invartind o lingurita intre degete.
-Ei hai…da-i si lui o sansa…zise Emily clipind des spre Anabelle.
-Mdah…mi-am facut o parere foarteee buna despre japonezi cand l-am vazut pe tampitul ala de meneger al lor. raspunse fata cu parul negru staramband din nas dezgustata de amintiri “dureroase”.
-Eu nu l-am vazut niciodata , zise Emily si mai lua o gura de cafea.
-Norocul tau! ofta Anabelle plictisita.
-Mai avem 20 de minute sa ne intalnim cu Marky-poo! anunta blonda pe vocea unui copil handicapat care abia a invatat sa vorbeasca.
-Mda…zise Gwen si arunca scobitoarea care o tinea in gura de 10 minute fara sa stie de ce.
-AAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHH!!!!!urla Gwen. E o pisica moarta in cosul de gunoi!!!
Gwendaline se urca pe masa ca o baba turbata care a vazut un soricel. Emily se uita sa vada despre ce era vorba si urla:
-FLUFFY!!!!!!!!!!!!!!!!
La urletul acesteia pisica sari din gunoi si ajunse sub masa pe care era Gwen ,care urla si mai tare:
-Un zombie pisica!!! Ajutooor!!!!
-Oare ce o fi avut mata asta? se intreba Emily in timp ce Gwen se uita in ochii pisicii si pisica in ochii ei cu muuuult interes de parca vroia sa ii scoata .
Will se gandi putin si zise:
-Probabil din cauza ca am cazut eu pe ea…
Emily se holba la ea socata.
Peste putin timp , cele patru nebune – daca mai pot fi numite doar nebune – au ajuns in fata magazinului Beauty Star. Mark , bineinteles era acolo cu un tip cam cat el de inalt , cu parul negru si niste ochi de 2 km – dupa mintea Anabellei care nu il agreea deloc - .
-Buna Mark! salutara fetele.
-Ati intarziat 21 de secunde! zise el uitandu-se la ceas.
Anabelle se uita urat la el.
-…dar nu e nimic. se grabi el sa adauge ca sa isi salveze bietele urechi , care suferisera cam mult in acea dimineata.
-Deccccccccciiiiiiii….Mergem in turneu cu An Café??? intreba Will clipind des spre japonez.
Acesta zambi putin stanjenit si zise:
-Da…sper ca nu e nici o problema…nu?
-Cum sa fie??? zise Will . Nu ati vazut ce frumos e chitaristul ? Cum draq il cheama?
-Takuya. raspunse bietul meneger care deja regreta ca ii va lasa pe baieti sa mearga cu nebunele astea in turneu.
-Aha…sooper….siiii…unde-s?intreba Anabelle fara pic de chef uitandu-se la menegerul japonez.
-Cine?intreba el distrat.
-Maimutoii tai , cine?zise Anabelle fara sa il slabeasca din priviri.
-Oh…baietii…trebuie sa vina…zambi menegerul putin speriat.
-TREBUIE SA VINA???urla Will.OH NU! ARAT MULT PREA PENIBIL…
-Prea tarziu Will , uite-i!zise Anabelle aratand plictisita spre un grup de baitei care se apropiau.
-Nyappy!zise Miku fericit – ca de obicei – enervand-o pe Anabelle de care era cel mai aproape.
-Sti ceva maimutoiule , i-o reteza fata iritata , daca trebuie sa mergem impreuna in turneu , vorbeste pe limba noastra si oh da…STERGE-TI ZAMBETUL ALA PROSTESC DE PE FATA! Ma enervezi!
Miku o privi socat fara sa mai poata face nici o miscare.
-Frumoasa prima impresie…ii sopti menegerul lui Mark , care se holba ca un tampit la Anabelle.
-Ah…Anabelle…baietii asta sunt putin mai sensibili decat tampitii la care urlii tu zilnic , zise Mark ranjind.
-Marky-poo , si la tine urlu zilnic! zise Anabelle pe un ton mieros. Si i-ati moaca de langa mine!
Fata ii trase o palma , iar bietul Mark se dadu in spate.
Kanon , incerca din greu s ail trezeasca pe solistul truei lor din soc , facandu-i semne disperate.
-Si…care e chiatristul?intreba Anabelle uitandu-se la ei.
Takuya facu un pas in fata asteptandu-se ca fata sa urle la el sau sa ii traga vre-o palma.
-Mie nu mi se pare chiar asa de dragut , Will. zise Anabelle studiindu-l din cap pana in picioare pe bietul baiat care se simtea ca la raze X,
Blonda se facu rosie ca racul , dar nu reusi sa zica nimic.
-Fetelor , zambi menegerul An Café , stati sa vi prezin pe baieti. Miku – vocal , Kanon – bass , Takuya – chitara , Teruki – tobe si Yuuki – keybord.
-Ele sunt , Anabelle , Emily , Will si Gwendaline , zise si Mark zambind fortat.
“Ceva imi spune ca o sa regret ca le-am cunoscut “ gandi Teruki afisand un zambet mai fals decat parul unei papusi Barbie.

Comm!!! Vreau sa avansez mai repedeee!!!

Anabelle Black
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Sayuri la data de Mier Iul 29, 2009 2:56 pm

Tuh sa nu-l suportzi pe Haru ...nu pot sa cred
Oricum nice faza ..am murit de ras